top of page

DYSFONIA POMUTACYJNA - Możesz sobie pomóc!

Chyba każde z nas zna osobę (i tu uwaga- mutację przechodzą wszyscy!), która w wyniku mutacji miała większe lub mniejsze trudności z głosem.


Wiele z tych głosowych „kogutów”, „pisków”, „załamań” powoduje negatywne reakcje otoczenia, a co za tym idzie, stres i wstyd u osoby z tymi trudnościami.


Ci, którzy mają szczęście, pożegnają się z tym po kilku miesiącach. Niestety niektórzy jeszcze przez wiele lat (jak nie do końca życia!) zostają z niechcianym brzmieniem i poczuciem, że „tak już jest” i „tak mają”. Otóż nie!


Jeśli zmagasz się z DYSFONIĄ POMUTACYJNĄ (inaczej puberfonią)…

MOŻESZ UZYSKAĆ POMOC!Co zrobić?

  • Zgłoś się do foniatry, czyli lekarza od głosu (jeśli nie znasz żadnej osoby specjalizującej się w foniatrii, zgłoś się do mnie- pomogę). Jeśli będzie taka potrzeba, lekarz pokieruje Cię do innych specjalistów (np. endokrynologii).

  • Zgłoś się do osoby specjalizującej w rehabilitacji głosu. Z chęcią pomogę wszystkim pacjentom stacjonarnie w Łodzi oraz online. W razie potrzeby pokieruję Cię dalej!


Na załączonym wideo słychać osobę z którą odbyłam 4 spotkania. W terapii wykorzystałam techniki manualne (w tym elementy manualnej terapii krtani), kinesiotaping, ćwiczenia z grupy SOVT i inne ćwiczenia usprawniające koordynację oddechowo-fonacyjną i wydolność podniebienna-gardłową.


Wiele osób dziwi się, że mogą w takiej sytuacji uzyskać pomoc. Najczęściej pacjenci trafiają do mnie PRZYPADKOWO, bo np. na wizycie laryngologicznej u współpracującej ze mną foniatry dostają informację, że taką terapię prowadzi neurologopeda.


Jeśli znasz osobę, która zmaga się z podobnymi trudnościami głosowymi, udostępnij dalej, chętnie pomogę :)


Ania


43 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page